Licensed to University of Oregon       HY-TEK's Meet Manager 3/13/2013 04:41 PM
                          Oregon Preview - 3/16/2013                           
                        Hayward Field : Eugene, Oregon                         
                               Performance List                                
 
Event 22  Women 100 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baldwin, Tasia                   Seattle Paci                
  2  Brooks, Sierra                   Portland Sta                
  3  Church, Allie                    Lane CC                     
  4  Cronie, Alesha                   Unattached                  
  5  Davidson, Alexandria             Oregon                      
  6  Eatmon, Jessy                    Humboldt Sta                
  7  Hudson, Renee                    Saint Martin                
  8  Ivancic, Veronica                Western Wash                
  9  King, Karene                     Unattached                  
 10  McClung, Madison                 Western Oreg                
 11  Mitchell, Kishia                 Seattle Paci                
 12  Ratcliff, Jazmin                 Portland Sta                
 13  Sidner, Cassandra                Portland Sta                
 14  Varela, Madelayne                Unattached                  
 15  White, Adia                      Portland Sta                
 16  Wochnick, BryAnne                Seattle Paci    
ALT  Aken-Pagdilao, Kelli             Pacific (Ore 
ALT  Campbell, Shanai                 Western Oreg                
ALT  Joyce, Adele                     Unattached                
 
Event 33  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ambus, Jahzelle                  Lane CC                     
  2  Baldwin, Tasia                   Seattle Paci                
  3  Baller, Melissa                  Portland                    
  4  Bergmann, Meeghan                Seattle U.                  
  5  Church, Allie                    Lane CC                     
  6  Clark, Sammie                    Oregon                      
  7  Cronie, Alesha                   Unattached                  
  8  Davidson, Alexandria             Oregon                      
  9  Eatmon, Jessy                    Humboldt Sta                
 10  Horsley, Ashante                 Unattached                  
 11  Joyce, Elisa                     Unattached                  
 12  King, Karene                     Unattached                  
 13  Maloney, Dominique               Portland Sta                
 14  Mason, Kaitlyn                   Oregon State                
 15  Mitchell, Kishia                 Seattle Paci                
 16  Ratcliff, Jazmin                 Portland Sta                
 17  Souders, Hannah                  Portland                    
 18  Summers, Chancey                 Oregon                      
 19  Toliver, Dejuanae                Portland Sta                
 20  Tougas, Katie                    Seattle U.                  
 21  Varela, Madelayne                Unattached                  
 22  White, Adia                      Portland Sta                
 23  Wochnick, BryAnne                Seattle Paci                
 24  Worthen, Ali                     Seattle Paci   
ALT  Bjornsson, Tanya                 Western Wash                
ALT  Hellesto, Audrey                 Western Oreg                
ALT  Ivancic, Veronica                Western Wash                
ALT  Joyce, Adele                     Unattached               
 
Event 20  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baller, Melissa                  Portland                    
  2  Collins, Brejeque                Humboldt Sta                
  3  Davidson, Alexandria             Oregon                      
  4  de Sauvage, Candice              Seattle U.                  
  5  Gardner, English                 Oregon                      
  6  Gilley, Kori                     Humboldt Sta                
  7  Horsley, Ashante                 Unattached                  
  8  Johnson, Jasmine                 Seattle Paci                
  9  Joyce, Elisa                     Unattached                  
 10  Maloney, Dominique               Portland Sta                
 11  Pitassi, Seanna                  Central Wash                
 12  Prandini, Jenna                  Oregon                      
 13  Quatier, Emily                   Seattle Paci                
 14  Tims, Jalen                      Unattached                  
 15  Toliver, Dejuanae                Portland Sta                
 16  Wolf, Alicia                     Saint Martin   
ALT  Bergmann, Meeghan                Seattle U.                  
ALT  Hellesto, Audrey                 Western Oreg                
ALT  Hutson, Madeleine                Portland                
 
Event 26  Women 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Contos, Erica                    Portland Sta                
  2  Copenhagen, Laura                Western Oreg                
  3  Davis, Madison                   Seattle U.                  
  4  Decker, Lynelle                  Seattle Paci                
  5  Fisher, Kaitlin                  Everett CC                  
  6  Francis, Phyllis                 Oregon                      
  7  Fricker, McKayla                 Seattle Paci                
  8  Hunt, Taylor                     Oregon State                
  9  Januzzi, Carly                   Oregon State                
 10  Lassere, Rebecca                 Seattle U.                  
 11  Leblanc, Annie                   Oregon                      
 12  London, Lacey                    Oregon State                
 13  Maton, Ashley                    Oregon                      
 14  Morgan, Connie                   Central Wash                
 15  Okodogbe, Chizoba                Oregon                      
 16  Patrignelli, Megan               Oregon                      
 17  Penney, Sarah                    Oregon                      
 18  Schaer, Kelsi                    Oregon State                
 19  Serventi, Gabriella              Seattle Paci                
 20  Sowers, Joanna                   Northwest U.                
 21  Ulowetz, Elyse                   Portland                    
 22  Wilson, Macaulay                 Lane CC                     
 
Event 11  Women 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Becic, Melanie                   Western Stat                
  2  Bywater, Cia                     Clackamas CC                
  3  Carlyle, Laura                   Unattached                  
  4  Coffman, Kristin                 Oregon State                
  5  Curatilo, Sophie                 Seattle U.                  
  6  Dettmann, Andrea                 Portland                    
  7  Efraimson, Alexa                 Unattached                  
  8  Fonk, Julia                      Portland                    
  9  Graebner, Lauren                 Oregon State                
 10  Hendricks, Katherine             Portland Sta                
 11  Hollins, Keikoanne               Portland Sta                
 12  Hottenrott, Laura                Portland                    
 13  LaValley, Emily                  Oregon State                
 14  Leblanc, Annie                   Oregon                      
 15  Maton, Ashley                    Oregon                      
 16  Mattox, Kimber                   Bowerman AC                 
 17  McDonnell, Chelsa                Oregon State                
 18  Mittelstaedt, Hannah             Seattle U.                  
 19  Nowlin, Taylor                   Unattached                  
 20  Patrignelli, Megan               Oregon                      
 21  Penney, Sarah                    Oregon                      
 22  Pitman, Whitney                  Oregon State                
 23  Roesler, Laura                   Oregon                      
 24  Schreiber, Rachel                Pacific (Ore                
 25  Smith, Jordyn                    Team Run Eug                
 26  Spurling, Heather                Lewis & Clar                
 27  Stuckey, Stephanie               Western Oreg                
 28  Tolentino, Amy                   Seattle U.                  
 29  Tostenson, Gracie                Unattached                  
 30  Verkamp, Kaci                    IUPUI                       
 31  Viuhkola, Grace                  Clackamas CC                
 32  Wallace, Taylor                  Oregon                      
 33  Weber, Emily                     Oregon State                
 34  Zajac, Rachel                    IUPUI                       
 35  Zellerhoff, Tori                 Portland                    
 
Event 35  Women 3000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arrigoni, Catie                  Everett CC                  
  2  Carson, Nina                     Humboldt Sta                
  3  Cundy, Rachel                    Everett CC                  
  4  Davis, Lyndy                     Portland                    
  5  Demaree, Adrienne                Oregon State                
  6  Downs, Rebecca                   IUPUI                       
  7  Eggleston, Dani                  Central Wash                
  8  Franek, Bridget                  OTC                         
  9  Hammerle, Lauren                 Seattle U.                  
 10  Houser, Kellie                   Portland                    
 11  Keith, Katherine                 Lewis & Clar                
 12  Kreft, Kelsey                    Central Wash                
 13  Leonardi, Abbey                  Oregon                      
 14  Long, Brittany                   Portland Sta                
 15  Lucas, Julia                     OTC                         
 16  Luijten, Anne                    Portland                    
 17  Martin, Bianca                   Portland Sta                
 18  Mattox, Kimber                   Bowerman AC                 
 19  Mayfield, Camelia                Portland Sta                
 20  Mitchell, Valerie                Portland Sta                
 21  Nielson, Aly                     Oregon State                
 22  Pitman, Whitney                  Oregon State                
 23  Rohde, Kristen                   Bowerman AC                 
 24  Rozcicha, Amber                  Portland Sta                
 25  Sanger, Katie                    Humboldt Sta                
 26  Schreiber, Rachel                Pacific (Ore                
 27  Sharpe, Hilary                   Oregon State                
 28  Smith, Elena                     Seattle U.                  
 29  Stuckey, Stephanie               Western Oreg                
 30  Tegelaar, Marit                  Portland                    
 31  Thomas, Emily                    Lewis & Clar                
 32  Thornburg, Morgan                Humboldt Sta                
 33  Thralls, Katie                   Seattle Paci                
 34  Wheeler, Emily                   Oregon State                
 
Event 14  Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Applegate, Shaneesa              Lane CC                     
  2  Bateman, Kaytie                  Seattle U.                  
  3  Bjornsson, Tanya                 Western Wash                
  4  Crockett, Lauren                 Oregon                      
  5  Fettig, Tayler                   Central Wash                
  6  Genther, Chelsea                 Central Wash                
  7  Hallock, Kara                    Lane CC                     
  8  Lautenbach, Jessica              Oregon State                
  9  Luquin, Maliea                   Seattle Paci                
 10  Manning, Charlene                Mt. Hood CC                 
 11  McDonald, Alexandra              Western Wash                
 12  Monteverde, Alyssa               Oregon                      
 13  Pappel, Rochelle                 Lane CC                     
 14  Sidner, Cassandra                Portland Sta                
 15  Turney, Michele                  Oregon State                
 16  Worthen, Ali                     Seattle Paci     
ALT  Earle, Kate                      Humboldt Sta              
 
Event 29  Women 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Dodd, Amber                      Western Wash                
  2  Duvenez, Allison                 Northwest Ch                
  3  Earle, Kate                      Humboldt Sta                
  4  Hallock, Kara                    Lane CC                     
  5  Luquin, Maliea                   Seattle Paci                
  6  McDonald, Alexandra              Western Wash                
  7  Monteverde, Alyssa               Oregon                      
  8  Pappel, Rochelle                 Lane CC         
ALT  Martin, Darragh                  Warner Pacif               
 
Event 1  Women 2000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arrigoni, Catie                  Everett CC                  
  2  Eldredge, Brenna                 Everett CC                  
  3  Franek, Bridget                  OTC                         
  4  O'Connor, Haley                  Western Wash                
  5  Viuhkola, Grace                  Clackamas CC                
  6  Witczak, Marci                   Portland                    
 
Event 5  Women 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Clackamas CC  'A'                                            
  2  Lane CC  'A'                                                 
  3  Mt. Hood CC  'A'                                             
  4  Oregon  'A'                                                  
  5  Seattle Pacific  'A'                                         
  6  Warner Pacific  'A'                                          
  7  Willamette  'A'                                              
 
Event 37  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Clackamas CC  'A'                                            
  2  Lane CC  'A'                                                 
  3  Mt. Hood CC  'A'                                             
  4  Oregon  'A'                                                  
  5  Oregon  'B'                                                  
  6  Portland  'A'                                                
  7  Seattle Pacific  'A'                                         
  8  Western Oregon  'A'                                          
 
Event 6  Women High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Almen, Sara                      Oregon State                
  2  Anderson, Alexis                 Western Oreg                
  3  Crockett, Lauren                 Oregon                      
  4  Fettig, Tayler                   Central Wash                
  5  Howard, Lucinda                  Oregon State                
  6  Lautenbach, Jessica              Oregon State                
  7  Lord, Katie                      Portland                    
  8  Monteverde, Alyssa               Oregon                      
  9  Oenning, Kristin                 Oregon State                
 10  Peterson, Shelby                 Western Oreg                
 11  Summers, Chancey                 Oregon                      
 12  Tesch, Laura                     Saint Martin                
 13  Wood, Alison                     Unattached       
ALT  Armstrong, Randi                 Everett CC                  
ALT  Gross, Katy                      Seattle Paci             
 
Event 10  Women Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Clark, Sammie                    Oregon                      
  2  Hazel, Becca                     Western Oreg                
  3  Jensen, Anna                     Lane CC                     
  4  Larsen, Jamie                    Central Wash                
  5  Noga, Janelle                    Unattached                  
  6  Nyssen, Tiffanie                 Warner Pacif                
  7  Yelverton, Kelly                 Lewis & Clar                
 
Event 13  Women Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Applegate, Shaneesa              Lane CC                     
  2  Baldwin, Tasia                   Seattle Paci                
  3  Bjornsson, Tanya                 Western Wash                
  4  Brooks, Sierra                   Portland Sta                
  5  Chown, Brittainy                 Humboldt Sta                
  6  Clark, Kristin                   Lane CC                     
  7  Howard, Lucinda                  Oregon State                
  8  Mason, Kaitlyn                   Oregon State                
  9  Maus, Katherine                  Portland                    
 10  Moore, Montaisha                 Portland Sta                
 11  Peterson, Shelby                 Western Oreg                
 12  Summers, Chancey                 Oregon                      
 13  Tougas, Katie                    Seattle U.                  
 14  Varela, Madelayne                Unattached                  
 15  Worthen, Ali                     Seattle Paci          
ALT  Gross, Katy                      Seattle Paci                
ALT  Hallock, Kara                    Lane CC         
 
Event 28  Women Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Clark, Kristin                   Lane CC                     
  2  Cronic, Kelly                    Saint Martin                
  3  Cull, Cali                       Seattle U.                  
  4  Howard, Lucinda                  Oregon State                
  5  Kellogg, Stephanie               Saint Martin                
  6  Laible, Rebecca                  Western Oreg                
  7  Maus, Katherine                  Portland                    
  8  McCay, Marissa                   Humboldt Sta                
  9  Miranda, Trinna                  Seattle Paci                
 10  Moore, Montaisha                 Portland Sta                
 11  Pietka, Maggie                   Oregon                      
 12  Turney, Michele                  Oregon State                
 13  Walters, Emily                   Western Wash                
 14  Zollman, Shaina                  Lane CC                     
 
Event 19  Women Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brenner, Mary Claire             Oregon State                
  2  Collier, Emmi                    Western Oreg                
  3  Dixson, Tori                     Mt. Hood CC                 
  4  Doyle, Kaitlin                   Darkside Tra                
  5  Duhamel, Becki                   Central Wash                
  6  Gruys, Katie                     Unattached                  
  7  Johnson, Hanna                   Portland Sta                
  8  Johnson, Sydney                  Portland Sta                
  9  Mann, Brittany                   Unattached                  
 10  Seaman, Madison                  Lane CC                     
 11  Warren, McKenzie                 Mt. Hood CC                 
 12  Weir, Jillian                    Oregon                      
 13  Wick, Ami                        Saint Martin                
 14  Wilson, Leah                     Lane CC                     
 15  Zablan, Kaimi                    Lane CC                     
 
Event 31  Women Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bobek, Laura                     Oregon                      
  2  Brenner, Mary Claire             Oregon State                
  3  Carson, Shae                     Portland Sta                
  4  Duhamel, Becki                   Central Wash                
  5  Fleskes, Kayla                   Oregon State                
  6  Harder, Helen                    Portland                    
  7  Johnson, Sydney                  Portland Sta                
  8  Mann, Brittany                   Unattached                  
  9  Person, Hanna                    Lane CC                     
 10  Seaman, Madison                  Lane CC                     
 11  Warren, McKenzie                 Mt. Hood CC                 
 12  Weir, Jillian                    Oregon                      
 13  Wilson, Leah                     Lane CC   
ALT  Dixson, Tori                     Mt. Hood CC                 
ALT  Doyle, Kaitlin                   Darkside Tra                       
 
Event 2  Women Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Chambers, Daphne                 Unattached                  
  2  Duhamel, Becki                   Central Wash                
  3  Gruys, Katie                     Unattached                  
  4  Henry, Britney                   ASTF                        
  5  Johnson, Sydney                  Portland Sta                
  6  Luna, Amanda                     Seattle U.                  
  7  Mann, Brittany                   Unattached                  
  8  Person, Hanna                    Lane CC                     
  9  Richards, Bethany                Seattle U.                  
 10  Sens, Lauren                     Oregon                      
 11  Warren, McKenzie                 Mt. Hood CC                 
 12  Weir, Jillian                    Oregon                      
 13  Wells, Lindsay                   Western Wash                
 14  Wilson, Leah                     Lane CC       
ALT  Cato, Miya                       Humboldt Sta                
ALT  Rodgers, Angel                   Everett CC                   
 
Event 3  Women Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brenner, Liz                     Oregon                      
  2  Burkett, Allison                 Portland Sta                
  3  Church, Seabre                   Western Oreg                
  4  Drake, Bethany                   Western Wash                
  5  Fleskes, Kayla                   Oregon State                
  6  Forbito, Tiffany                 Clackamas CC                
  7  Gross, Katy                      Seattle Paci                
  8  Odle, Felicia                    Oregon                      
  9  Schumaker, Amanda                Western Oreg                
 10  Sherrell, Rachel                 Oregon                      
 11  Webber, Monica                   Everett CC                  
 12  Whitfield, Annie                 Oregon        
ALT  Bateman, Kaytie                  Seattle U.                  
ALT  Hull, Samantha                   Saint Martin               
 
Event 24  Men 100 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brown, Edd                       Saint Martin                
  2  Howard, Jeff                     Western Oreg                
  3  Joyce, Keefer                    Unattached                  
  4  Kelley, B.J.                     Oregon                      
  5  Kubisiak, Michael                Portland Sta                
  6  Leedham, Bryce                   Western Oreg                
  7  Mathis, Dior                     Oregon                      
  8  McKinney, Kent                   Central Wash                
  9  Melton, Jonathan                 Northwest U.                
 10  Oni, Major                       Portland Sta                
 11  Ovgard, Jake                     Portland Sta                
 12  Patterson-Floyd, Eric            Seattle U.                  
 13  Prince, Sheldon                  Portland Sta                
 14  Rosenberg, Herman                Portland Sta                
 15  Steffen, Brock                   Western Wash                
 16  Sutherland, Thomas               Unattached     
ALT  Allen, Joey                      Clackamas CC                
ALT  Alvarez, Kyle                    Humboldt Sta                
ALT  Grubb, Shelby                    Clackamas CC              
 
Event 34  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anding, Kevin                    Oregon                      
  2  Brown, Edd                       Saint Martin                
  3  Brown, Korey                     Oregon                      
  4  Burningham, Landon               Physique Per                
  5  Cabral, Johnathan                Oregon                      
  6  Donigian, Alex                   Western Wash                
  7  Hamlett, Kendale                 Western Oreg                
  8  Howard, Jeff                     Western Oreg                
  9  Joyce, Keefer                    Unattached                  
 10  Kelley, B.J.                     Oregon                      
 11  Kubisiak, Michael                Portland Sta                
 12  Latt, Jordan                     Oregon                      
 13  Mathis, Dior                     Oregon                      
 14  Ovgard, Jake                     Portland Sta                
 15  Prince, Sheldon                  Portland Sta                
 16  Rosenberg, Herman                Portland Sta                
 17  Schlachter, Zac                  Seattle U.                  
 18  Scott, Kaimi                     Warner Pacif                
 19  Stanfield, Zach                  Seattle U.                  
 20  Steffen, Brock                   Western Wash                
 21  Stubbs, Chris                    Oregon                      
 22  Sutherland, Thomas               Unattached                  
 23  Thummel-Gravitt, Austin          Seattle U.                  
 24  Wood, Christian                  Portland Sta     
ALT  Davis, Boris                     Humboldt Sta                
ALT  Ferguson, David                  Seattle Paci                
ALT  Grubb, Shelby                    Clackamas CC            
 
Event 21  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Avants, LT                       Mt. Hood CC                 
  2  Baker, Austin                    Lane CC                     
  3  Brown, Korey                     Oregon                      
  4  Burningham, Landon               Physique Per                
  5  Fields, Codey                    Lane CC                     
  6  Hennricks, Joe                   Lane CC                     
  7  Kemp, Blake                      Oregon                      
  8  Latt, Jordan                     Oregon                      
  9  Poolman, Jonathon                Western Wash                
 10  Schlachter, Zac                  Seattle U.                  
 11  Schmidt, Nathaniel               Western Wash                
 12  Smith, Devon                     Western Wash                
 13  Stanfield, Zach                  Seattle U.                  
 14  Stubbs, Chris                    Oregon                      
 15  Thummel-Gravitt, Austin          Seattle U.                  
 16  Wood, Christian                  Portland Sta
ALT  Davis, Boris                     Humboldt Sta                
ALT  Fremd, Kyle                      Central Wash                
ALT  Nokes, Jason                     Western WashC                  
 
Event 27  Men 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arguelles, Nico                  West Valley                 
  2  Armstrong, Beau                  UO Running C                
  3  Berry, Mike                      Oregon                      
  4  Collins, Austin                  Clackamas CC                
  5  Crisofulli, Tony                 Portland Sta                
  6  Davis, Gary                      Everett CC                  
  7  Ferguson, Jonathan               Northwest U.                
  8  Galpin, Jack                     Oregon                      
  9  Garcia, Ricky                    Unattached                  
 10  Hanna, Josh                      Western Oreg                
 11  Horton, Alex                     Seattle Paci                
 12  Krahenbuhl, Kyle                 UO Running C                
 13  Krause, Frank                    Saint Martin                
 14  Larson, Drew                     Western Oreg                
 15  Miner, Matt                      Oregon                      
 16  Noelle, Chad                     Oregon                      
 17  Pierson, Seth                    Seattle Paci                
 18  Plasencia, Antonio               Humboldt Sta                
 19  Roy, Alan                        Western Oreg                
 20  Smith, Alec                      Club 185                    
 21  Sultessa, Badane                 Unattached                  
 22  Van De Velde, Samuel             Western Stat                
 23  Warren, Trent                    Oregon                      
 
Event 12  Men 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alcantara, Ryan                  Seattle Paci                
  2  Arguinchona, Baxter              Seattle U.                  
  3  Beagley, Brady                   Western Oreg                
  4  Beard, Mitch                     Everett CC                  
  5  Blankenship, Ben                 OTC                         
  6  Bondi, David                     Unattached                  
  7  Brewer, Chris                    Oregon                      
  8  Carley, John                     Unattached                  
  9  Dunbar, Miles                    Unattached                  
 10  Ferguson, Jonathan               Northwest U.                
 11  Gaddini, Mario                   OrSt Running                
 12  Garcia, Conner                   UO Running C                
 13  Jablonski, Matt                  Oregon                      
 14  Jackson, Chip                    Western Wash                
 15  Kingstad, Kit                    Willamette                  
 16  Larson, Drew                     Western Oreg                
 17  McLaughlin, Nathan               Seattle U.                  
 18  Mead, Hassan                     OTC                         
 19  Morrison, Hank                   Oregon                      
 20  Nixon, Jarrod                    Lewis & Clar                
 21  Oshier, E. Jantzen               Humboldt Sta                
 22  Patrick, Caleb                   Lane CC                     
 23  Patti, Joseph                    Saint Martin                
 24  Prettyman, Brad                  Clackamas CC                
 25  Puentes, Theo                    Lane CC                     
 26  Rennaker, Holden                 OrSt Running                
 27  Shakalia, Karim                  Bowerman AC                 
 28  Swanson, Daniel                  Willamette                  
 29  Thompson, Travis                 Unattached                  
 30  Van De Velde, Samuel             Western Stat                
 31  Wagner, Andrew                   UO Running C                
 32  Wojtech, John                    Central Wash                
 
Event 36  Men 3000 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Berkner, Jacob                   Unattached                  
  2  Blankenship, Ben                 OTC                         
  3  Bondi, David                     Unattached                  
  4  Boyd, Tanner                     Western Wash                
  5  Campbell, Casey                  UO Running C                
  6  Davis, Chris                     Seattle U.                  
  7  Dennison, Ryan                   Seattle U.                  
  8  Green, Crosby                    Unattached                  
  9  Harrison, Will                   Seattle Paci                
 10  Huff, Austin                     Humboldt Sta                
 11  Hunt, Mitchell                   Oregon                      
 12  James Perez, Cesar               Unattached                  
 13  Kinzel-Grubbs, Graham            Seattle U.                  
 14  Lopez, Edgar                     Humboldt Sta                
 15  Lopez, Nick                      Northwest Ch                
 16  McClement, Matthew               Seattle U.                  
 17  McLauchlan, Robert               UO Running C                
 18  Mead, Hassan                     OTC                         
 19  Melancon, Matthew                Oregon                      
 20  Pickering, Ryan                  Oregon                      
 21  Pierson, Seth                    Seattle Paci                
 22  Reedy, Tabor                     Western Wash                
 23  Reilly, Sean                     Unattached                  
 24  Ritschel, Brent                  Humboldt Sta                
 25  Schwartz, Jake                   Portland Sta                
 26  Seibert, Neil                    Portland Sta                
 27  Shakalia, Karim                  Bowerman AC                 
 28  Shipley, Tyler                   Pacific (Ore                
 29  Singleton, Parker                Rogue Runnin                
 30  Stinson, Parker                  Oregon                      
 31  Talik, Jonathan                  Portland Sta                
 32  Tebo, Matthew                    Boulder Trac                
 33  Tyler, Hunter                    Northwest Ch                
 34  Uranga, Xavier                   Humboldt Sta                
 35  Velasco, Javier                  Lane CC                     
 36  Yates, Chris                     Unattached                  
 
Event 16  Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Cabral, Johnathan                Oregon                      
  2  Campbell, Brett                  Western Oreg                
  3  Fellows, Alec                    Unattached                  
  4  Godfrey, Kevin                   Oregon                      
  5  Hunter, James                    Clark Colleg                
  6  Kemp, Blake                      Oregon                      
  7  Keys, Dakotah                    Oregon                      
  8  Maguire, Peter                   Western Wash                
  9  McGetrick, Sean                  Unattached                  
 10  Milbrandt, Travis                Western Wash                
 11  Myers, Logan                     Western Wash                
 12  Needham, Alexander               Lane CC                     
 13  Rhodes, Kody                     Western Oreg                
 14  South, Garrett                   Warner Pacif                
 15  Sternen, Nari                    Everett CC                  
 16  Venema, Andrew                   Central Wash      
ALT  Cope, Ryan                       Oregon State                
ALT  Hunker, Michael                  Pacific (Ore            
 
Event 30  Men 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Artner, Kodie                    Lewis & Clar                
  2  Cope, Ryan                       Oregon State                
  3  Endresen, Ryan                   Seattle Paci                
  4  Engle, Samuel                    Seattle U.                  
  5  Fellows, Alec                    Unattached                  
  6  Gaines, Eric                     Western Oreg                
  7  Hunker, Michael                  Pacific (Ore                
  8  Hunter, James                    Clark Colleg                
  9  Maguire, Peter                   Western Wash                
 10  McGetrick, Sean                  Unattached                  
 11  Needham, Alexander               Lane CC                     
 12  Pili, Alex                       Humboldt Sta                
 13  Rhodes, Kody                     Western Oreg                
 14  Rosser, Fred                     Humboldt Sta                
 15  South, Garrett                   Warner Pacif                
 16  Sternen, Nari                    Everett CC          
ALT  Venema, Andrew                   Central Wash                
ALT  Wagner, Daniel                   Pacific (Ore                        
 
Event 4  Men 2000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baker, AJ                        Seattle Paci                
  2  Hammond, Zach                    Northwest Ch                
  3  Holvey, Joe                      Unattached                  
  4  Lutz, Matt                       Western Wash                
  5  Morgan, Nathan                   Saint Martin                
  6  Mulverhill, Chris                Rogue Runnin                
  7  Newell, Chris                    Mt. Hood CC                 
  8  Walker, Andre                    Northwest Ch                
  9  Watson, Cole                     Oregon                      
 
Event 8  Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Clackamas CC  'A'                                            
  2  Mt. Hood CC  'A'                                             
  3  Oregon  'A'                                                  
  4  Oregon  'B'                                                  
  5  Oregon  'C'                                                  
  6  Seattle U.  'A'                                              
  7  Warner Pacific  'A'                                          
  8  Willamette  'A'         
ALT  Mt. Hood CC  'A'                                        
 
Event 38  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Clackamas CC  'A'                                            
  2  Lane CC  'A'                                                 
  3  Oregon  'A'                                                  
  4  Oregon  'B'                                                  
  5  Oregon  'C'                                                  
  6  Pacific (Ore.)  'A'                                          
  7  Saint Martin's  'A'                                          
  8  Western Oregon  'A'                                          
  9  Western Washington  'A'                                      
 
Event 23  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alderks, Derek                   Unattached                  
  2  Blanks, Spencer                  Clark Colleg                
  3  Boyes, Brennan                   Central Wash                
  4  Fellows, Alec                    Unattached                  
  5  Hardie, Garrett                  Western Oreg                
  6  Hardie, Matson                   Western Oreg                
  7  Johnson, Kyley                   Bowerman AC                 
  8  Laubacher, Bradley               Oregon                      
  9  Melu, Shaddye                    Seattle U.                  
 10  Meyers, Lewis                    Central Wash                
 11  Myers, Logan                     Western Wash                
 12  Nash, Brandon                    Lane CC                     
 13  Tufty, Rockwell                  Portland Sta                
 14  Watson, Brett                    Western Wash                
 
Event 15  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alviso, Jordan                   Oregon                      
  2  Cramblit, Zach                   Lane CC                     
  3  Fellows, Alec                    Unattached                  
  4  Godfrey, Kevin                   Oregon                      
  5  Hidalgo, Matt                    Oregon                      
  6  Jorgensen, Erik                  Unattached                  
  7  Kemp, Blake                      Oregon                      
  8  Keys, Dakotah                    Oregon                      
  9  McKay, Luke                      Lane CC                     
 10  Mock, Deion                      Lewis & Clar                
 11  Olivera, Zach                    Lane CC                     
 12  Ouderkirk, Austin                Oregon                      
 13  Prater, Trevor                   Lane CC                     
 14  Quinn, Bryan                     Willamette S     
ALT  Goncharuk, Bogdan                Clark Colleg               
 
Event 9  Men Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Browne, Justin                   Unattached                  
  2  Dickson, AJ                      Clackamas CC                
  3  Eilers, Teigan                   Humboldt Sta                
  4  Ferguson, Trevor                 Oregon                      
  5  Glover, Michael                  Western Oreg                
  6  Godfrey, Kevin                   Oregon                      
  7  Hyde, Jake                       Western Oreg                
  8  Mack, Bryan                      Central Wash                
  9  Mackelvie, Sean                  Portland Sta                
 10  McLaurin, Zechariah              Mt. Hood CC                 
 11  Milan, Chris                     Warner Pacif                
 12  Reznick, Josh                    Warner Pacif                
 13  Stipic, Tyson                    Portland Sta                
 14  Yates, Kevin                     Western Wash       
ALT  Davis, Michael                   Saint Martin                
ALT  Oshiro-Atabay, Trey              Pacific (Ore             
 
Event 25  Men Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bever, Nick                      Seattle U.                  
  2  Clendaniel, Tim                  Western Wash                
  3  Davis, Michael                   Saint Martin                
  4  Hardie, Matson                   Western Oreg                
  5  Huges, Shawn                     Clark Colleg                
  6  Hyde, Jake                       Western Oreg                
  7  Kruse, Caleb                     Oregon                      
  8  Mack, Bryan                      Central Wash                
  9  Mackelvie, Sean                  Portland Sta                
 10  McElroy, Brian                   Saint Martin                
 11  Pinkney, Tyler                   Oregon                      
 12  Stipic, Tyson                    Portland Sta                
 13  Un, Chris                        Darkside Tra     
ALT  Dickson, AJ                      Clackamas CC                
ALT  Hilts-Hoskins, David             Clackamas CC                
            

Event 7  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Agosta, Quinton                  Central Wash                
  2  Brassil, T.J.                    Oregon                      
  3  Catelli, Frank                   Western Wash                
  4  Gilbert, Jacob                   Western Wash                
  5  Holmstrom, Eric                  Central Wash                
  6  Hunter-Simms, Ryan               Oregon                      
  7  Jensen, Mike                     Central Wash                
  8  Perkins, Ron                     Oregon                      
  9  Probasco, Marcus                 Humboldt Sta                
 10  Washington, Sam                  Saint Martin                
 
Event 32  Men Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Agosta, Quinton                  Central Wash                
  2  Bentz, Paul                      Lane CC                     
  3  Catelli, Frank                   Western Wash                
  4  Gilbert, Jacob                   Western Wash                
  5  Holmstrom, Eric                  Central Wash                
  6  Hunter-Simms, Ryan               Oregon                      
  7  Jensen, Mike                     Central Wash                
  8  Keys, Dakotah                    Oregon                      
  9  Kunkle, William                  Lane CC                     
 10  Macdonald, Ryan                  Western Wash                
 11  Probasco, Marcus                 Humboldt Sta                
 12  Walker, Devon                    Seattle U.                  
 13  Washington, Sam                  Saint Martin      
ALT  Colahan, Carraig                 Western Oreg                
ALT  Higgins, John                    Everett CC             
 
Event 17  Men Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Agosta, Quinton                  Central Wash                
  2  Brassil, T.J.                    Oregon                      
  3  Briggs, Wyatt                    Willamette                  
  4  Brown, Matt                      Clackamas CC                
  5  Faulhaber, Max                   Willamette                  
  6  Harris, Tanner                   Oregon                      
  7  Hunter-Simms, Ryan               Oregon                      
  8  Jensen, Mike                     Central Wash                
  9  McArdle, Marcus                  Oregon                      
 10  Skipper, Greg                    Oregon                      
 11  Walk, Miles                      Oregon                      
 12  Washington, Sam                  Saint Martin                
 
Event 18  Men Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Acosta, Cameron                  Unattached                  
  2  Brandel, Ryan                    Team Reddawa                
  3  Brooks, Shane                    Western Oreg                
  4  Burnett, Dylan                   Seattle U.                  
  5  Callahan, Tyler                  Mt. Hood CC                 
  6  Fischer, Luke                    Northwest U.                
  7  Hutchins, Selmar                 Portland Sta                
  8  Keller, Braden                   Central Wash                
  9  Larson, Justin                   Western Oreg                
 10  Powell, Ethan                    Oregon                      
 11  Roepke, Erich                    Lewis & Clar                
 12  Scherer, Cole                    Unattached   
ALT  Hirst, Slater                    Western Wash                
ALT  Johnson, Nate                    Seattle Paci