Licensed to University of Oregon        HY-TEK's Meet Manager 5/6/2014 06:13 PM
                           OregonTwilight - 5/9/2014                           
                                 Hayward Field                                 
                                  Eugene, OR                                   
                               Performance List                                
 
Event 26  Women 100 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Mckenzie, Jasmin                 Unattached                  
  2  Ratcliff, Jazmin                 Portland Sta                
  3  Rowlee, Alisha                   Unattached                  
  4  Schmidt, Ellie                   Linfield                    
  5  Settle, Genna                    Portland Sta                
  6  Souders, Hannah                  Portland                    
  7  Woods, Jasmine                   Portland Sta                
 
Event 51  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baller, Melissa                  Portland                    
  2  Church, Allie                    Unattached                  
  3  Corrales-Nelson, Zion            Unattached                  
  4  Diggs, Whitney                   Portland Sta                
  5  Horsley, Ashante                 Oregon                      
  6  Kraske, Rachael                  George Fox                  
  7  Leek, Madison                    Portland                    
  8  Purvis, Amber                    Unattached                  
  9  Schmidt, Ellie                   Linfield                    
 10  Settle, Genna                    Portland Sta                
 11  Souders, Hannah                  Portland                    
 12  Thomas, Claire                   Unattached                  
 13  Woods, Jasmine                   Portland Sta                
 
Event 19  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Baller, Melissa                  Portland                    
  2  Church, Allie                    Unattached                  
  3  Corrales-Nelson, Zion            Unattached                  
  4  Diggs, Whitney                   Portland Sta                
  5  Horsley, Ashante                 Oregon                      
  6  Leek, Madison                    Portland                    
  7  Mcintyre, Katie                  Dallas                      
  8  Purvis, Amber                    Unattached   
ALT  Rand, Emily                      Spirit of Or                   
 
Event 13  Women 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Connor, Anna                     Bowerman TC                 
  2  Cummins, Diane                   Canada                      
  3  Feldman, Greta                   Nike OTC Eli                
  4  Fonk, Julia                      Portland                    
  5  Francis, Claudia                 Oregon                      
  6  Friday, Becca                    Rogue AC/Adidas             
  7  Haiss, Therese                   Oregon                      
  8  Hunt, Haley                      Oregon State                
  9  Ibarzabal, Lorea                 Portland                    
 10  Katsanevakis, Katherine          Australia                   
 11  Kesselring, Anne                 Oregon Track                
 12  London, Lacey                    Oregon State                
 13  Rand, Emily                      Spirit of Or                
 14  Rodgers, Christina               Spirit of Or                
 15  Schaer, Kelsi                    Oregon State                
 16  Simpson, Jemma                   Nike OTC Eli                
 17  Zellerhoff, Tori                 Portland  
ALT  Dyk, Katie                       George Fox                  
ALT  Renfro, Ashlie                   Lewis-Clark                 
ALT  Knishka, Angela                  Lewis-Clark                   
 
Event 22  Women 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Anderson, Morgan                 Oregon State                
  2  Cavalluzzo, Holly                Oregon State                
  3  Connor, Anna                     Bowerman TC                 
  4  Curatilo, Sophie                 Seattle U.                  
  5  Dean, Sarah                      Portland Sta                
  6  Farello, Anna                    Portland                    
  7  Fonk, Julia                      Portland                    
  8  Franek, Bridget                  Nike OTC Eli                
  9  Friday, Becca                    Rogue AC/Adidas             
 10  Gullikson, Julia                 Portland                    
 11  Haiss, Therese                   Oregon                      
 12  Hall, Jennifer                   ready to run                
 13  Haws, Morgan                     Team Run Eugene             
 14  Hibshman, Maddie                 Portland                    
 15  Hiltz, Nikki                     Unattached                  
 16  Inglis, Sarah                    Trinity West                
 17  Johnson, Lauren                  Nike OTC Eli                
 18  Leblanc, Annie                   Oregon                      
 19  Luijten, Anne                    Portland                    
 20  Lystad, Tansey                   Portland                    
 21  Masterson, Casey                 Unattached                  
 22  Maton, Ashley                    Oregon                      
 23  McInnis, Shauna                  U. of Victor                
 24  Miller, Ashley                   Oiselle Raci                
 25  Mustonen, Sanna                  Portland                    
 26  O'Neill, Kelly                   Unattached                  
 27  Oda, Chelsea                     Spirit of Or                
 28  Pappas, Alexi                    Oregon Track                
 29  Picchetti, Natalie               Austin Track                
 30  Praught, Aisha                   Nike OTC Eli                
 31  Schaer, Kelsi                    Oregon State                
 32  Tompkins, Lindsay                Portland                    
 33  Verma, Natasha                   Portland                    
 34  Zellerhoff, Tori                 Portland   
ALT  Dillavou, Nicole                 Lewis-Clark                 
ALT  Boucher, Ami                     Willamette                  
ALT  Cundy, Rachel                    Lewis-Clark                     
 
Event 38  Women 100 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arn, Charity                     George Fox                  
  2  Edge, Dallas                     Linfield                    
  3  Jackson, Cecelia                 Portland Sta                
  4  Kraske, Rachael                  George Fox                  
  5  Ratcliff, Jazmin                 Portland Sta                
  6  Sidner, Cassandra                Unattached                  
 
Event 8  Women 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bressler, Hannah                 Willamette                  
  2  Bruce, Kelsey                    Dallas Bapti                
  3  Hunt, Haley                      Oregon State                
  4  Mattox, Kimber                   Team Run Eugene             
  5  Mittelstaedt, Hannah             Seattle U.                  
  6  Newbery, Mel                     Oregon                      
  7  Ostrander, Taylor                Willamette                  
  8  Paton, Kea                       Lewis-Clark                 
  9  Sharpe, Hilary                   Oregon State                
 10  Webb, Julia                      Bowerman TC                 
 11  Yee, Regan                       Trinity West                
 
Event 3  Women High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Crockett, Lauren                 Oregon                      
  2  Green, Maria                     George Fox                  
  3  Jackson, Allison                 Oregon State                
  4  Lautenbach, Jessica              Oregon State                
  5  Ottomano, Taylor                 Willamette                  
  6  Theisen-Eaton, Brianne           Nike OTC Eli                
  7  Wood, Alison                     SoCal Track                 
 
Event 25  Women Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Clark, Sammie                    Oregon                      
  2  Haun, Helen Ann                  Oregon State                
  3  Robertson, Sierra                George Fox                  
  4  Sidor, Annie                     Oregon State                
 
Event 4  Women Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arn, Charity                     George Fox                  
  2  Greene, Asia                     George Fox                  
  3  Mason, Kaitlyn                   Oregon State                
  4  Mckenzie, Jasmin                 Unattached                  
  5  Rust, Kaylene                    Oregon State                
  6  Simms, Baileh                    Portland Sta                
  7  Thomas, Claire                   Unattached                  
  8  Varela, Madelayne                Oregon                      
 
Event 27  Women Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Adkins, Rachael                  George Fox                  
  2  Daniel, Rebekah                  Willamette                  
  3  Frazier, Sarah                   George Fox                  
  4  Imperial, Bethany                Oregon State                
  5  Maus, Katherine                  Portland                    
  6  Rust, Kaylene                    Oregon State                
  7  Varela, Madelayne                Oregon                      
 
Event 55  Women Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Alley, Courtney                  Linfield                    
  2  Ausman, Melissa                  Oregon State                
  3  Coleman, Kaytlyn                 Lewis-Clark                 
  4  Mann, Brittany                   Oregon                      
  5  Picknell, Rachel                 Oregon State                
  6  Ryan, Alison                     Portland                    
 
Event 2  Women Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ausman, Melissa                  Oregon State                
  2  Bobek, Laura                     Oregon                      
  3  Dixson, Gabi                     Unattached                  
  4  Fleskes, Kayla                   Oregon State                
  5  Harder, Helen                    Portland                    
  6  Johnson, Sydney                  Portland Sta                
  7  Nelson, Mallory                  Lewis-Clark                 
  8  Picknell, Rachel                 Oregon State    
ALT  Benz, Liliya                     Unattached             
 
Event 1  Women Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Coleman, Kaytlyn                 Lewis-Clark                 
  2  Hamilton, Emily                  George Fox                  
  3  Henry, Britney                   Oiselle                     
  4  Mann, Brittany                   Oregon                      
  5  Nelson, Mallory                  Lewis-Clark                 
  6  Picknell, Rachel                 Oregon State                
  7  Weir, Jillian                    Oregon                      
 
Event 15  Women Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Brenner, Liz                     Oregon                      
  2  Crouser, Haley                   Oregon                      
  3  Kau, Linsey                      Oregon                      
  4  Kearney, Gabrielle               Unattached                  
  5  MacDonald, Christina             Oregon State                
  6  Odle, Felicia                    Oregon                      
  7  Sherrell, Rachel                 Oregon                      
  8  Theisen-Eaton, Brianne           Nike OTC Eli                
  9  Van Loo, Kaylie                  Portland                    
 10  Whitfield, Annie                 Oregon  
ALT  Townsend, Jameka                 Willamette                  
ALT  Shear, Kate                      Linfield                                    
 
Event 32  Men 100 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bolden, Victor                   Oregon State                
  2  Clay, Trevon                     Unattached                  
  3  Coury, Stevie                    Oregon State                
  4  Dumas, Kahlil                    Portland                    
  5  Marable, Malcolm                 Oregon State                
  6  Mathis, Dior                     Oregon                      
  7  Roetcisoender, Mark              Portland                    
  8  Thieleke, Korey                  Portland     
ALT  Abon, Tino                       Unattached                  
ALT  Callan, Shane                    UO Running C                     
 
Event 14  Men 200 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abon, Tino                       Unattached                  
  2  Buker, Michael                   Portland                    
  3  Callan, Shane                    UO Running C                
  4  Chambers, Marcus                 Oregon                      
  5  Dumas, Kahlil                    Portland                    
  6  Foster, Ted                      Oregon                      
  7  Galpin, Jack                     Oregon                      
  8  Kemp, Blake                      Oregon                      
  9  Latt, Jordan                     Oregon                      
 10  Mathis, Dior                     Oregon                      
 11  Roetcisoender, Mark              Portland                    
 12  Thiel, Ben                       Oregon                      
 13  Thieleke, Korey                  Portland                    
 
Event 18  Men 400 Meter Dash
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Fekete, Shane                    Portland                    
  2  Foster, Ted                      Oregon                      
  3  Jock, Charles                    Nike OTC Eli                
  4  Latt, Jordan                     Oregon                      
  5  McNaughton, Ian                  Unattached                  
  6  Mihelich, Jake                   Linfield                    
  7  Prince, Sheldon                  Portland Sta                
  8  Taylor, William                  Unattached     
ALT  Stern, Walter                    UO Running C                
ALT  Luciano, Peter                   Portland               
 
Event 12  Men 800 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Abda, Harun                      Oregon Track                
  2  Casey, Patrick                   Oregon Track                
  3  Collins, Austin                  Oregon                      
  4  Evans, Aaron                     Oregon Track                
  5  Greer, Elijah                    Nike OTC Eli                
  6  Hornsby, Russell                 Oregon                      
  7  Jock, Charles                    Nike OTC Eli                
  8  Loxsom, Cas                      Brooks Beasts               
  9  Manring, Lucas                   Austin Track                
 10  Mulder, Tyler                    Nike OTC Eli                
 11  Nowak, Kent                      Portland                    
 12  Paul-Morris, Adam                Coastal Track Cl            
 13  Phillips, Jacob                  Dallas Bapti                
 14  Prakel, Sam                      Oregon                      
 15  Rogestedt, Johan                 Unattached                  
 16  Smith, Alec                      Oregon                      
 17  Sultessa, Badane                 Unattached                  
 18  Thompson, Travis                 Speedlab                    
 19  Wieczorek, Mark                  Brooks Beasts    
ALT  McLaughlin, Pauric               Lewis-Clark                 
ALT  Lawrence, Will                   George Fox                  
ALT  Fleck, Nathan                    Portland Sta                
ALT  Armstrong, Beau                  UO Running C            
 
Event 21  Men 1500 Meter Run
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Acosta, A.J.                     Unattached                  
  2  Alexander, Colby                 Oregon                      
  3  Atkin, Sam                       Lewis-Clark                 
  4  Bassett, Jared                   Brooks                      
  5  Bickley, Brad                    UCAC                        
  6  Britt, Barry                     Vandal Track                
  7  Campbell, Casey                  Oregon                      
  8  Dunbar, Trevor                   Oregon                      
  9  Fernandez, Bryan                 Unattached                  
 10  Fleet, Mac                       Oregon                      
 11  Getty, Thomas                    U. of Victor                
 12  Guyota, Boru                     Oregon                      
 13  Kent, Justin                     University of Br            
 14  Kingstad, Kit                    Willamette                  
 15  Leingang, Jake                   Unattached                  
 16  Mathabane, Nathan                Oregon                      
 17  McLauchlan, Rob                  Team Run Eugene             
 18  McNamara, Jordan                 Nike OTC Eli                
 19  Melancon, Matthew                Oregon                      
 20  Mercado, Diego                   Team Run Eugene             
 21  Miner, Matt                      Unattached                  
 22  Overbay, Collin                  Seattle U.                  
 23  Phillips, Jacob                  Dallas Bapti                
 24  Scherer, Matt                    Brooks Beasts               
 25  Schilit, Jordan                  Oregon Track                
 26  Soucy, Drew                      ready to run                
 27  Warren, Trent                    Oregon                      
 28  White, Declan                    Coastal Track Cl            
 29  Willyard, Brett                  Unattached                  
 30  Winn, Daniel                     Oregon                      
 31  Wright, Joshua                   Unattached       
ALT  Nixon, Jarrod                    Lewis & Clar                
ALT  England, Jake                    Tacoma City                 
ALT  Swanson, Daniel                  Willamette                  
ALT  Rocereto, Justin                 Portland                    
ALT  Whan, Connor                     Portland              
 
Event 41  Men 110 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Allen, Devon                     Oregon                      
  2  Delgado, Joe                     Unattached                  
  3  Eaton, Ashton                    Nike OTC Eli                
  4  Ferguson, Trevor                 Oregon                      
  5  Robinson, Kevin                  Portland Sta                
 
Event 66  Men 400 Meter Hurdles
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Cope, Ryan                       Oregon State                
  2  Delgado, Joe                     Unattached                  
  3  Luciano, Peter                   Portland                    
  4  Thiel, Ben                       Oregon                      
 
Event 5  Men 3000 Meter Steeplechase
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Costin, Tim                      Oregon                      
  2  Darland, Jackson                 Oregon                      
  3  Dreibelbis, Kyle                 George Fox                  
  4  Kersh, Stephen                   Portland                    
  5  Mulverhill, Chris                Oregon                      
  6  Psotka, Patrick                  U. of Victor                
  7  Quinn, Bryant                    George Fox                  
 
Event 28  Men 4x100 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Oregon                                                       
  2  Oregon State                                                 
  3  UO Running Club                                              
  4  Willamette                                                   
 
Event 64  Men 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Nike OTC Elite                                               
  2  Oregon                                                       
  3  Portland                                                     
  4  UO Running Club                                              
 
Event 52  Men High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Buckley, Kei-Jian                Beastfit Nat                
  2  Gwacham, Obum                    Oregon State                
  3  Johnson, Kyley                   Bowerman TC                 
  4  Laubacher, Bradley               Oregon                      
  5  Tufty, Rockwell                  Portland Sta                
  6  Winterer, Matt                   Portland                    
 
Event 9  Men Pole Vault
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bringhurst, Braydon              Unattached                  
  2  Kemp, Blake                      Oregon                      
  3  Walsh, Cole                      Unattached                  
 
Event 7  Men Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Ferguson, Trevor                 Oregon                      
  2  Jones, Walter                    Oregon State                
  3  Registe, David                   Dominica                    
  4  Retherford, Cameron              Unattached                  
 
Event 29  Men Triple Jump
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Chastain, Matt                   Portland                    
  2  Johnson, Kennedy                 Linfield                    
  3  Kruse, Caleb                     Oregon                      
  4  Melu, Josh                       Oregon                      
  5  Retherford, Cameron              Unattached                  
 
Event 6  Men Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Blatner, Thomas                  Portland                    
  2  Brassil, T.J.                    Oregon                      
  3  Nichols, David                   Unattached                  
  4  Perkins, Ron                     Oregon                      
  5  White, Austin                    Unattached                  
 
Event 30  Men Discus Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bethke, Jesse                    Pacific (Ore                
  2  Hunter-Simms, Ryan               Oregon                      
  3  Prena, Cullen                    Unattached                  
 
Event 16  Men Hammer Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  George, Travis                   Pacific (Ore                
  2  McArdle, Marcus                  Oregon                      
  3  Pitassi, Triton                  Portland                    
  4  Prena, Cullen                    Unattached                  
  5  Skipper, Greg                    Oregon                      
 
Event 33  Men Javelin Throw
===============================================================================
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Acosta, Cameron                  Oregon                      
  2  Brandel, Ryan                    Team Reddaway               
  3  Delgado, Joe                     Unattached                  
  4  Hostetler, Cyrus                 Unattached                  
  5  Howe, Nicholas                   Movin Shoes                 
  6  Lagace, Brent                    Unattached                  
  7  Loos, Jordan                     Willamette                  
  8  Roach, Kerrick                   Unattached     
ALT  Hickson, Taylor                  Pacific (Ore